Чорно-білі та кольорові фотографії що обрати?
Кольорові або чорно-білі фотографії в першу чергу мають бути якісними. Оцінювати фото потрібно за композиційними та технічними параметрами. А вже потім вирішувати із кольором.
Це питання доволі часто виникає перед бажаючими замовити фотосесію. В якому стилі вона буде? Чорно-біла гамма може виглядати як ретро або документальний звіт. Але часто краще залишити кольори, оскільки вони надають привабливості знімку та передають неповторну кольорову палітру природи. Якщо композиція побудована на контрасті яскравих кольорів, то немає потреби перетворювати її на чорно-білий формат.
Що передає монохромне фото
Колір завжди апелює до чуттєвості та передає настрій. Кольорові поєднання привертають увагу, викликають певні емоції та асоціації. Проте чорно-білі композиції мають свої переваги:
- Якщо потрібно підкреслити одне сильне почуття на знімку, приберіть колір. Так нічого не буде відволікати від головного, погляду відкриваются справжні емоції.
- Монохромність асоціюється з класикою. Динаміка або гола правда – сильні сторони знімків без кольору.
- Іноді різнокольорові кадри відволікають від важливого. Тоді потрібно прибрати відволікаючу візуальну інформацію.
- Вдалий сюжетний знімок може бути пошкоджений пересвітленням або зайвими кольорами. Його можна врятувати, конвертувавши у чорно-білий формат.
- Драматичність сюжету однозначно яскравіше передасть монохромне фото.
Створювати монохромне фото з самого початку значно складніше. Потрібне витончене відчуття світла, особлива сюжетність та почуття динаміки. Первісна фотографія була чорно-білою, і сучасні знімки дають ілюзію повернення до коренів. Кожен майстер сам вирішує, як використовувати такий інструмент. Початківці-художники вчаться працювати з освітленням та композицією, а професіонали в чорно-білих кадрах шукають чистоту ідеї.
Якщо потрібно створити історію, задокументувати події, то фотограф у Києві запропонує чорно-білу фотосесію. Такі знімки ніби проходять крізь час, з’єднуючи покоління.
Вибір на користь кольору
Певні кольорові відтінки візуально приємні для людини. Вдалі поєднання кольорів, такі як зелений і червоний, бузковий та яскраво-жовтий, краще залишити. Акценти працюють краще на кольорових зображеннях. Природні явища, такі як захід або схід сонця, безсумнівно виглядатимуть вигідно на кольорових зображеннях. Часто поєднання відтінків є сенсом художньої фотографії. З їх допомогою композиція стає цілісною.
При виборі між двома варіантами, спирайтеся на свої емоції. Кольори на фото приваблюють? При перетворенні на чорно-білий формат виразність зникає, а відтінки розмиваються? Тоді залишайте колірну палітру. Коли художник відчуває складність сприйняття, яку надає багатобарвність, безсумнівно, зображення краще перетворити на монохромне.
Художники здавна досягали незвичайних відтінків за допомогою хитрих додавань до фарб. Тепер комп’ютерні програми дозволяють додавати, затемнювати або повністю видаляти колір. Вирішення залежить від майстра, його таланту та естетичного почуття стилю.