заказать фотосессию, фотограф в киеве - Виктория Бендик

Хто має відбирати фото: клієнт чи фотограф?

Під час фотосесії робиться до 100 знімків за годину. Проте далеко не всі з них вдалі. Тому багатьох цікавить питання, хто повинен обирати фотографії, які будуть піддані обробці: клієнт або фотограф? Це питання неоднозначне.

  1. Початкова відбірка, у будь-якому випадку, проводиться фахівцем. Він видаляє пошкоджені дублі, кадри з невдалим виразом обличчя, позою, зачіскою, промахи з фокусом та відверто зіпсовані знімки.
  2. Клієнт часто є суб’єктивним. Багато людей роблять вибір не на користь вдалих фотографій, а тих, що відповідають їхньому баченню. Якщо ви вирішили замовити фотосесію, будьте готові до того, що навіть найбездоганніша фотографія може вас не влаштувати.
  3. Фотографу властивий суб’єктивізм. Професіонал, в першу чергу, звертає увагу на технічну складову: освітлення, якість знімку, забуваючи про те, що кадр повинен сподобатися клієнту.
  4. Клієнти часто не розуміють, в яких випадках доцільно застосовувати ретуш, а в яких вона непридатна.
  5. Питання початкових матеріалів також досить спірне. Багато фотографів їх не передають. Я видаю клієнтам файли у форматі JPEG, які пройшли обробку.
  6. Відбір фотографій – це трудомістке завдання. Відповідно до зростання трудовитрат збільшується вартість фотозйомки.
  7. Бажання клієнта. Хтось хоче брати активну участь на всіх етапах фотозйомки, а хтось – прагне отримати портфоліо “під ключ”. Все суто індивідуально.
  8. Мета зйомки відіграє вирішальну роль у відборі кадрів. Одна річ – якщо це сімейна фотозйомка, зовсім інша – якщо мова йде про публікацію в глянці. У цьому випадку активно залучаються треті особи. Я як практикуючий фотограф у Києві, навіть в таких умовах залишаюся центральною фігурою у фотостудії.

Я віддаю перевагу вирішенню спірних питань через дискусію та обговорення всіх хвилюючих моментів – Вікторія Бендик, ваш фотограф 🙂