Що таке первинна обробка та глибока ретуш?

У своїй діяльності я часто використовую такі терміни, як «оригінал», «корекція кольору», «первинна обробка» та «глибока ретуш». На мою думку, ретуш повинна бути непомітною. Фотограф, як художник, повинен додавати кольору, виправляти недоліки, робити фото привабливішим, не змінюючи його суттєво.

Завдання професіонала – максимально зберегти красу зробленої фотографії. Проте, використання професійних методів обробки є необхідним. Тільки так можна отримати дійсно якісний знімок. Перед тим, як замовити фотосесію, рекомендую розібратися в суті професійних термінів. Це допоможе уникнути непорозумінь під час фотозйомки. Ви будете розуміти фотографа з півслова.

Оригінали – файли у форматі RAW, які скопійовані з камери. І саме вони підлягатимуть подальшій обробці. Вони є початковим матеріалом щодо кінцевого продукту.

Первинна обробка – попередня обробка знімків у фоторедакторі. Суттєво, це легка ретуш, яка включає в себе: корекцію кольору та тону знімків, кадрування, додавання яскравості та контрастності. Первинна обробка не передбачає втручання в сутність самої фотографії. Від оригіналу такий знімок відрізняється балансом кольорів, експозицією та оптимальною чіткістю. Видалення прищів, зморшок і зайвих кілограмів, а також стилізація фото у первинну обробку не входить.

Глибока ретуш передбачає повне очищення шкіри, усунення: подряпин, синців, зморшок, нерівностей, вирівнювання тону, видалення блисків, надання виразності очам та волоссю, відбілювання зубів, усунення небажаних об’єктів у кадрі.

Я, як досвідчений фотограф у Києві, віддаю перевагу природній ретуші. І саме після цього етапу замовник отримує результат довгої та ретельної роботи фотографа.

Вікторія Бендик