фотосессия, фотограф в киеве - Виктория Бендик

Як готуватися до фотосесії – поради професійного фотографа

Сімейна або урочиста фотосесія потребує підготовки. Як і інші види фотосесій – портретні фотосесії, дитячі або для майбутніх мам. Спонтанність має сенс тільки у прояві емоцій. Зовнішній вигляд, реквізит, час доби або студія мають вирішальне значення для якості фотографій. Перш ніж замовити фотосесію, ознайомтесь з порадами професійного фотографа.

Багата практика дозволила мені виділити кілька категорій підготовки. Вони будуть корисні не тільки моїм майбутнім моделям, але й фотографам початківцям.

З чого почати підготовку?

виктория бендик - профессиональная фотосессия
Після прийняття рішення про фотосесію, перегляньте в мережі вдалі на ваш погляд фото. Вони можуть стати прикладами, а я як професійний фотограф у Києві, можу розглянути їх як референси. Адже у кожного свої смаки та сприйняття краси. Нехай це будуть не загальні образи, а окремі деталі, наприклад, вдалий макіяж, зачіска та аксесуари. Завдання фотографа – спіймати вдалий емоційний момент, ракурс, позу. З цих елементів ми разом створимо ідеальний сюжет вашої історії.

Відзначу основні моменти підготовки:

  • Вибір локації. Він буде залежати від сюжету та тематики фотосесії. Для портрету підійде однотонна студія. Інтер’єрні студії відповідають тематичним зйомкам. Емоції вдало розкриваються на фоні природи, та урбаністичних пейзажах. Ваш рідний дім підійде для сімейних фотосесій.
  • Дата і час. Обравши прогулянкову фотосесію, потрібно орієнтуватися на погоду та час доби. Це може бути вихідний день або конкретна дата важливої події. Студію замовляють з бронюванням на певний період часу і конкретний день. Іноді виникають складнощі з дітьми, але їх можна подолати.
  • Вбрання. Вивчивши побажання, я даю поради щодо одягу. Загальні рекомендації наступні: поєднання кольору, якщо на фото буде кілька осіб, краще обирати однотонний одяг. Яскраві написи, активний малюнок відволікають увагу, так само як контрастні кольори. Максимально варто поєднувати 3 відтінки. Яскраві, особливо червоний, доводиться приглушувати в готовому варіанті.
  • Підбирайте зручне взуття. Шкарпетки будуть відповідними лише за спеціальним задумом. Стильні фото можна робити босоніж.

Особливу увагу слід звернути на зачіску, макіяж, і навіть манікюр. Професійний макіяж буде відповідним у студії. Софіти безжалісно підсвітять всі недоліки шкіри. Як з цим боротися, знають візажисти. Укладання волосся для фото має бути особливим. Руки часто потрапляють у кадр і привертають увагу. Нігті креще щоб були охайними, хоча для дівчат колір лаку може стати частиною образу або яскравим акцентом. Якщо фото роблять босоніж, варто подбати про педикюр.

Підбір реквізиту

Вибір деталей і аксесуарів для фото буде залежати від тематики. Можна взяти улюблені предмети, для дітей – звичні іграшки. В інтер’єрних студіях підібрано обстановку, залишається вибрати ту, яка вам більше подобається. В природних локаціях реквізит – дерева, кущі та рослини. Іноді можна додати повітряні кулі або таблички з написами, мильні бульбашки.
Сподіваюся, що наша співпраця залишить у вас тільки гарне враження і прекрасні фото, де ви – справжні та щасливі.

Автор: Вікторія Бендик