виктория бендик - лучший фотограф киева

За що відповідає фотограф?

Фотограф працює з людьми, тому контакт є дуже важливим. Не завжди один майстер створює атмосферу, він не відповідає за емоції своїх моделей. Багато фотографів відчувають почуття провини за невдалу фотосесію. Що ж входить в мою зону відповідальності? Спробую відповісти на це питання.

Перфекціонізм є певним видом самокритики. Бажання робити все ідеально, не завжди допомагає скоріше заважає. Призводить до стресу та нервового виснаження. Думати про те, що я можу контролювати, і відсіювати непідконтрольні обставини – ось моє правило.

Руйнування звичних стереотипів

На початку кар’єри є бажання вдосконалювати майстерність до стану досконалості. Так хотілося отримати найкращий кадр з першого разу. Якщо це не вдавалося, то дуже розчаровувалась. Пройшов час, і я знаю, що найкращий знімок можна вибрати з багатьох. Це нормально – отримати одну шедевральну фотографію з сотні звичайних клацань.

Колись здавалося, що справжній майстер може красиво бачити й увіковічнювати все, що завгодно. Чи то портрет, чи пейзаж, реклама мийних засобів чи новонароджених. Відразу вгадати найвигідніший ракурс, налаштувати світло, збадьорити своїх співрозмовників на позитивну роботу. Тепер, якщо мені хочуть замовити фотосесію, я знаю свої сильні сторони і використовую це знання.

Дозвольте собі іноді помилятися, не бійтесь цього. Ви – людина, яка прагне стати відмінним професіоналом. Але іноді трапляются форс-мажорні обставини і просто доводиться це усвідомити і шукати найкращий вихід. Все можливо виправити!

Висновки зроблені мною які можуть бути не зайвими для початківців:

  • Як практикуючий фотограф у Києві, я виокремила ті жанри, які мене цікавлять. Спокійно відмовляюся від несприятливої, на мою думку, співпраці.
  • Ніколи не годую людей обіцянками стопроцентного успіху. Вважаю, що досягти оптимального результату можна лише спільними зусиллями.
  • Не намагаюся сподобатися всім без винятку, не чекаю, що мої фотокартини повинні захоплювати кожного.

Якщо смаки і почуття прекрасного у фотографа і його моделей збігаються, то результат творчості задовольнить всіх. Будь-який досвід, навіть негативний, сприяє особистісному росту.

Що залежить від фотографа і за що він не несе відповідальність

magical-woodland-creature-600x198
Як професіонал, я визначила для себе, що належить до моїх обов’язків. Організаційний процес – місце для зйомки, візажисти, реквізит, ідеї – цьому я повністю присвячую себе. Узгоджую дату та час фотосесії, пристосовуюся до графіка клієнта. Розглядаю зразки, які сподобалися замовникам, даю поради щодо вибору одягу. Моє технічне обладнання повинно бути в порядку та повністю готовим. Створення емоційної атмосфери на майданчику – також моя турбота. Надання результатів у встановлені терміни та виправдання очікувань клієнтів також залежить від мене. Але все ж таки відповідальність треба розділяти. Непідготовлений замовник, що запізнюється або у поганому настрої – це вже не моя вина. Непереборні обставини – хвороби, нещастя, катастрофи – відносяться до форс-мажору. Головне – шукати вихід з будь-яких ситуацій, не звинувачуючи нікого.

Автор: Вікторія Бендик